Що таке завдаток та для чого його укладати

Уявімо собі ситуацію, коли покупець та продавець нерухомості все узгодили і домовляються про угоду купівлі-продажу, але з якихось причин вони не можуть відразу укласти договір, наприклад в продавця не все гаразд з документами або покупець не має всієї суми грошей. Саме в таких випадках,  коли угоду не можна укласти відразу, укладають договір завдатку, щоб бути впевненими в серйозності намірів обох сторін. Покупець отримує гарантію, що власник квартири не продасть її комусь іншому, а продавцю гарантується, що об’єкт нерухомості у нього куплять.

Отже, завдаток – це спосіб забезпечення виконання договірних зобов’язань. За договором завдатку одна сторона передає іншій грошові кошти або рухоме майно на підтвердження укладення договору і з метою забезпечення його виконання.

Що слід знати при внесенні завдатку, якщо угода зірвалась:⠀⠀

  • Якщо винен покупець (той, хто вніс завдаток), то завдаток залишається у продавця квартири.
  • Якщо ж домовленість порушив сам продавець, то завдаток повинен бути повернений у подвійному розмірі.
  • У разі припинення зобов’язання до початку його виконання за порозумінням сторін, або внаслідок неможливості його виконання (наприклад, в результаті настання форс-мажорних обставин, смерті кредитора і т.п) завдаток має бути повернутий.

Нормами Цивільного кодексу України оформлення завдатку має відбуватися виключно в письмовій формі, у нотаріуса, при цьому мають бути присутніми всі власники або їх довірені особи. Якщо завдаток належним чином не оформлено, то він визнається авансом, який не є способом забезпечення виконання зобов’язань.

Не ризикуйте своєю нерухомістю, звертайтеся до фахівців – агентства нерухомості Domolux. Тут організують купівлю-продаж житла на найвищому рівні. Адреса: м. Івано-Франківськ, площа Ринок 12/2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.